Hézagoló gipsz gipszkarton lemezek csatlakozásainak kitöltéséhez
Alkalmazható tűzgátló térelválasztók hézagoló gipszeléséhez (Q1)
Kitűnő tapadás
Rendkívül kiadós
Használható fokozott páratartalmú környezetben (fürdőszobák, konyhák)
Kis zsugorodás kötéskor
Nagyon jól ellenáll a repedésnek
Típus
1B az EN 13963:2014 szerint
Tűzvédelmi osztály
A1 - egyáltalán nem éghető
Bedolgozási idő
60 perc
Vízfelhasználás
11 l / 25 kg
Megengedett vastagság
Egy rétegben 0-5 mm vastagságban hordható fel
Alkalmazási hőmérséklet
+5 – +25°C
Kiadósság
0,15 kg/m2 – Norgips gipszkarton lemezek fugáinak kitöltésénél
Felhasználhatósági idő
12 hónap
Csomagolás
25 kg-os zsák (48 darab raklaponként)
AZ ALJZAT ELŐKÉSZÍTÉSE
Az aljzatnak szilárdnak, száraznak, zsírtól, portól és laza részecskéktől mentesnek kell lennie.
Mielőtt az anyagot a vágott élekre felvinné, nedves ecsettel porolja le azokat.
A MASSZA ELKÉSZÍTÉSE
A glettanyagot fokozatosan kell beszórni egy tiszta vízzel töltött edénybe, 25 kg száraz keverékhez 11 l víz arányban, és keverje kézzel vagy lassú keverővel, hogy egyenletes állagot kapjon. A glettet a vízzel való összekeverést követő 60 percen belül fel kell használni.
GIPSZKARTON LEMEZEK CSATLAKOZÁSAINAK GLETTELÉSE
Az eredeti élű NORGIPS S lapok függőleges illesztéseinél a hézagoló masszát kb. 10 cm szélességben kell felvinni, majd ebbe bele kell süllyeszteni a papír vagy az üvegfátyol erősítő szalagot. Miután megszáradt, egy második réteg szerkezeti simító masszát viszünk fel a fugára. A lemezek lemezcsavarokkal való csavarozásának helyeit is begletteljük.
Ha üvegszálas hálós erősítőszalagot használnak, akkor azt közvetlenül a gipszkarton lemezek és a perem közötti hézagra lehet felhordani, majd a szerkezeti fugát kétszer is ki kell tölteni hézagoló masszával.
A vízszintes hézagokat vízzel megnedvesítjük, majd a kiválasztott hézagoló masszával töltjük ki.
Miután megszáradt a hézagkitöltő massza, egy újabb réteget viszünk fel, majd papír- vagy üvegfátyol szalagot helyezünk bele.
Ha megszáradt, távolítsa el a felesleges masszát. Így kapjuk meg a fuga szerkezeti rétegét, amelyet a fuga Q1 kitöltési szintjeként határozunk meg.
Az így elkészített fuga alkalmas a Q2, Q3 vagy Q4 szintként meghatározott befejező munkákhoz (lásd a kapcsolódó termékeket).
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
OKTATÓFIMEK
Ismerje meg, hogyan kell megfelelően kivitelezni egy nehéz tetőtér-beépítést, válaszfalat, álmennyezetet vagy száraz gipszkarton esztrichet. Tekintse meg VIDEÓ oktatóanyagainkat, valamint a termékteszteket és szakértői ajánlásokat.
Gyakorlati tanácsok
Itt gyakorlati tanácsokat és információkat talál a NORGIPS termékekről és azok alkalmazásáról, valamint megtanulhatja a nem tipikus gipszkarton beépítések készítését. Segítünk, hogy a munkát gyorsan és eredményesen elvégezhesse.
A gipszkarton felületeknél négy meghatározott és definiált simítási szint létezik: Q1, Q2, Q3 és Q4. A megfelelő glettelési szintet a befektetőnek a felület minőségére (simaságára) vonatkozó követelményeitől, a helyiség rendeltetésszerű használatátó…
Hogyan kell helyesen kivitelezni a gipszkarton válaszfalakat? Milyen termékeket használjon a tetőtér-beépítésben? Milyen súlyú a gipszkarton lap? Műszaki tanácsadóink válaszolnak ezekre és más kérdéseire.
A projekt mappa az a hely, ahol tárolhatja a kiválasztott letölthető fájlokat és anyagigény kalkulációkat.
Kattintson bármely dokumentumnál vagy kalkulációnál a "Mappába" mezőre.
A Projekt mappa segítségével könnyen elkészítheti beruházásának alábbi dokumentációját: