Könnyű, gépi gipszvakolat adalékanyagokkal beltéri alkalmazásokhoz
Vakológéppel vagy kézzel is felhordható
Könnyen megmunkálható
Átengedi a vízgőzt (lélegzik)
Fokozott a tapadóképessége
Meghosszabbított bedolgozási idő
Típus
Az EN 13279-1:2008 szabványnak megfelelő gipszragasztó B4/50/2
Tűzvédelmi osztály
A1 - egyáltalán nem éghető
Páradiffúziós ellenállás
μ = 6 (száraz állapotban), μ = 10 (nedves állapotban)
Hővezetési tényező
λ = 0,34 W/(mK)
Bedolgozási idő
240 ± 30 perc
Alkalmazási hőmérséklet
5°C – 25°C
Kiadósság
0,8 kg/m2/mm
Száradás
10 mm / 14 nap (a helyiségben uralkodó körülményektől függően)
Felhasználhatósági idő
3 hónap
Csomagolás
30 kg-os zsák (40 darab raklaponként)
A MASSZA ELKÉSZÍTÉSE
A Norgips TML 240 gépi, könnyű vakolat felhasználásra kész és vakológépekkel felhordható vakolat. A vízadagolást híg habarcs állagúra kell beállítani (kb. 1 bar/méter habarcscső).
AZ ALJZAT ELŐKÉSZÍTÉSE
Az aljzatnak szilárdnak, száraznak, portól és laza részecskéktől, zsírtól és a tapadást gátló anyagoktól mentesnek kell lennie. A nagyobb egyenetlenségeket ki kell egyenlíteni, az üregeket ki kell tölteni. A kiálló fém alkatrészeket el kell távolítani, vagy védeni kell a korrózió ellen. Az aljzatoknak pihentetettnek, kondicionáltnak kell lenniük,
a nedvszívó képességük nem haladhatja meg a 3%-ot. A betonaljzatokat Norgips Betogrunttal, a nedvszívó kerámia-, mész-homok-, pórusbeton-, gipsz- és mész-cement aljzatokat pedig Norgips Porogrunttal kell alapozni.
A HABARCS ALKALMAZÁSA ÉS BEDOLGOZÁSA
A vakolatot egyenletesen kell felhordani. A felhordott anyagot H-profilú léccel kell szétteríteni függőlegesen és az élhez. Ha a beállítás megkezdődött, egy T trapézléc segítségével szintezze ki a sarkokat. A vakolat felhelyezésének szünetei nem lehetnek hosszabbak 10-15 percnél. Hosszabb szünetek esetén tisztítsa meg a vakológépet és a tömlőket. A „kiegyenlítés" fázist azért végzik, hogy az előző fázisok során keletkezett kisebb egyenetlenségeket egy felületi spakli, az ún. „toll" segítségével kiegyenlítsék. Ezután nedvesítse meg a vakolat felületét vízzel, és egy szivacsos simítóval hozzon létre elegendő mennyiségű gipsztejet.
Miután a vakolat finoman megszilárdult, a felületet felületi spaklival el kell simítani. A simább felület elérése érdekében a száraz vakolatra vigyen fel egy réteg Norgips Extra Finish, Norgips Start & Finish vagy Norgips Finish kitöltő anyagot. A vakolat minimális vastagsága nem lehet kevesebb, mint 8 mm, a maximális vastagság pedig nem haladhatja meg a 35 mm-t. Különleges esetekben akár 50 mm vastag vakolat is felhordható a falakra, de azt két rétegben kell felhordani. Az első réteg megszáradása után alapozza le Norgips Porogrunttal, és ha megszáradt, vigyen fel egy második réteg vakolatot. A betonmennyezeteket csak egy rétegben szabad vakolni, és a vakolat maximális vastagsága nem haladhatja meg a 15 mm-t. A vakolatot, amely a kerámialapok aljzatát fogja képezni, egy rétegben kell felvinni; minimális vastagsága 10 mm. A vakolat felületének érdesnek kell lennie, nem szabad simítani vagy átdörzsölni. Eltérő tulajdonságú aljzatok esetén a vakolatot üvegszálas hálóval kell megerősíteni.
BIZTONSÁG
Kalcium-hidroxidot tartalmaz Súlyos szemkárosodást okozhat. Védőkesztyű/védőruha/szemvédő/arcvédő használata kötelező.
SZEMBE KERÜLÉS ESETÉN: óvatosan öblíteni kell vízzel néhány percen keresztül. Ha kontaktlencsét visel, és könnyen ki lehet venni, akkor azt el kell távolítani. Folytatni kell az öblítést. Azonnal forduljon TOXIKOLÓGIAI KÖZPONTHOZ vagy orvoshoz.
TOVÁBBI INFORMÁCIÓK
Hogyan kell helyesen kivitelezni a gipszkarton válaszfalakat? Milyen termékeket használjon a tetőtér-beépítésben? Milyen súlyú a gipszkarton lap? Műszaki tanácsadóink válaszolnak ezekre és más kérdéseire.
A projekt mappa az a hely, ahol tárolhatja a kiválasztott letölthető fájlokat és anyagigény kalkulációkat.
Kattintson bármely dokumentumnál vagy kalkulációnál a "Mappába" mezőre.
A Projekt mappa segítségével könnyen elkészítheti beruházásának alábbi dokumentációját: